Esperanto-forum

Publikaj rilatoj / Contacten => Ideoj por antaŭ­enigi Esperanton / Ideeën ter bevordering van Esperanto => Fadeno komencita de: Roland Rotsaert je 28 oktobro 2026, 09:46:23 atm

Titolo: Podcast (in het Engels) over Esperanto
Afiŝo de: Roland Rotsaert je 28 oktobro 2026, 09:46:23 atm
Enkele dagen geleden werd op https://99percentinvisible.org/episode/689-doktoro-esperanto/ een Engelstalige podcast gepubliceerd over Esperanto (33 minuten, in het midden is er een onderbreking met reklame). De podcast is een herwerking van het artikel The undying dream of Esperanto dat Katie Thornston schreef over het wereldcongres van vorig jaar voor Harper's Magazine (https://harpers.org/archive/2026/06/love-language-katie-thornton-esperanto/).

In een half uur wordt een mooi overzicht gegeven over de geschiedenis en de huidige situatie van het Esperanto. Een probleem kan zijn dat de podcast gemaakt werd voor een Engelstalig publiek en dat er snel en niet altijd duidelijk gesproken wordt; dat is lastig voor wie geen grondige kennis heeft van het Engels.

Zou het doenbaar (en juridisch toegelaten) zijn om van deze podcast een (goede, niet amateuristische!) Nederlandse versie te maken? Er is een tekst van beschikbaar (https://99percentinvisible.org/episode/689-doktoro-esperanto/transcript/) waardoor alvast de vertaling deels automatisch zou kunnen gebeuren.